Home / Gastronomie / Foodblogy v Česku
Foodblogy

Foodblogy v Česku

Nejsme jen zemí omáček s knedlíkem a knedla-vepřa-zela. V česku existuje překvapivé množství nejrůznějších foodblogů, které vás přesvědčí o opaku. Vybrali jsme několik z nich, které sami dlouhodobě sledujeme nebo nás něčím zaujaly.

Menudomu.cz
Živel. To je první slovo, které mne ve spojení s Koko, stojící za tímto blogem, napadlo. Menu domů začalo jako série krátkých recenzí a hlavně videonávodů, jak si v domácích podmínkách 1:1 uvařit vybrané speciality z restaurací vyšší třídy. Postupem času se záběr článků a video inspirací začal rozšiřovat. Koko se nebojí ničeho a pro své čtenáře okusí cokoliv.

Cuketka.cz
Pan Cuketka šíří lásku k jídlu již pěknou řádku let. Za tu dobu si získal spoustu skalních fanoušků a stal se skvělým zdrojem nekonečné inspirace.

Kitchenette.cz
Vizuálně a obsahově dokonalý. Dává na odiv samotnou přirozenou krásu jednotlivých pokrmů. Zde se začtete na dlouho. Mě v poslední době zaujaly především kváskové lívance, které ve mně probudily mnoho vzpomínek na dětství.

Foodlover.cz
Láska k jídlu je z tohoto blogu vidět a cítit. Poslouží jako každodenní inspirace, nad stylovými fotkami pokrmů se vám budou sbíhat sliny. V repertoáru najdete jak slané i sladké. Podrobné návody dovedou k úspěchu i méně zdatné amatérské kuchaře.

Breakfastclub.cz
Breakfast club si dal za úkol přinášet tipy, kam za dobrou snídaní (nejen) v Praze. Snídaně je základ dne. Trocha inspirace přijde vhod.

Luciedvorakova.blogspot.cz
Lucie se o své kulinářské umění dělí již něco přes čtyři roky. Protekci zde má vše sladké: makronky, muffiny, koláče, dorty a bábovky. Nicméně i ze slaného břehu zde toho najdete dost. Příklad za všechny – mé oblíbené gazpacho.

Popečeníčko.cz
Všechno co se peče, nebo se v průběhu přípravy byť na chvíli podívá do trouby, najdete na tomto malém roztomilém food blogu. Pokud bych měl zmínit něco, co mě vyloženě zaujalo, byly by to rozhodně levandulové muffiny.

Hořkosladká.cz
Není hořká ani sladká. Zkrátka hořkosladká. Hořkosladká tak jako my ráda jí a nebojí se zkoušet nové chutě. Své výpravy pak moc pěkně dokumentuje. Spolu s hořkosladkou Petrou jsme pak absolvovali velmi zábavnou tour po stopách okurkové limonády (aka orkukády).

Akochutimasala.blogspot.in
Nejen o receptech je tento blog od Michaely Samant, slovenky, trvale žijící v Indii. Pokud vám imponuje Indická gastronomie a kultura obecně, najdete zde mnoho cenných a zajímavých informací.

Vietfoodfriends.cz
U Asie se ještě chvíli zdržíme. Vietnamské jídlo, typické svým základem v kombinaci čerstvých chutí, si za poslední dva roky získalo na velké popularitě. Pokud pro vás pojmy jako Phở a Bún chả nejsou zcela neznámé, jistě zde najde hodně tipů právě pro vás.

Sweetlittlesomething.cz
Jak již název napovídá, něco sladkého skrývá se za tímto názvem. Blog měl kvalitou obsahu celkem slušně našlápnuto, ale poslední dobou zdá se usnul. Soudě dle posledního článku z konce března. Škoda.

Snobka.cz
Snobka má svůj styl a evidentně vytříbený jazýček. Ráda se dobře nají, objevuje nové a nové dobroty napříč celým spektrem a o zkušenosti se pak ráda podělí.

Maškrtnica.cz
Maškrtnica je expertkou na pečení skvělého domácího chleba na všechny možné a nemožné způsoby. Dejte vale kupovaným prefabrikovaným chlebům (samozřejmě s vyjímkou těch skvělých lokálních) a zkuste si upéct vlastní. S Maškrtnicou pak zjistíte, že to není zase takové věda a může to být i zábava.

Bohynekuchyne.cz
Název blogu mluví sám za sebe, že? Bohuně jsou dvě, Alča a Lenka. Spolu pak přináší hromady zajímavých receptů. Také cestují a dokumentují své zahraniční gastronomické zkušenosti.

UPDATE

Šárčina škola vaření
Velmi se nám líbí Šárčino motto: „Nejnebezpečnější zbraň, kterou míříme sami proti sobě je příbor. Rozmýšlejme dobře, co stojí za to strčit do úst.“ Šárka vyniká velice pečlivým popisem přípravy jednotlivých pokrmů. Nás z poslední doby nejvíce zaujal recept na smrkový sirup a domácí šunka.

Snědeno.cz
Ve snědeno vaří celá rodina – i proto si říkají „rodinný foodblog“. Najdete zde obrovské množství autorských receptů napříč všemi výživovými trendy, aneb jak sami popisují „Domácí kuchyně, rychlé recepty k obědu, zdravá výživa i sladké mlsání.“.

Máme obavu, že jsme na spoustu kvalitních blogů zapomněli, a to bychom neradi. Pokud si myslíte, že nám v seznamu nějské eso chybí, doplňte jej do komentářů. Děkujeme!

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

3 komentáře

  1. rodeista@seznam.cz'

    A co Recepty Paní Čuby? Má originální vtipné texty doplněné spoustou fajn fotek. http://www.receptypanicuby.cz

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...