Home / Recenze / Kavárna / Bella Vida Café, jako jízda na horské dráze
Bella Vida Cafe

Bella Vida Café, jako jízda na horské dráze

Restauraci Bella Vida Café jsem objevil před několika měsíci a byla pro mne adeptem na spíše pozitivně laděnou recenzi. Nebylo to ani tak zdejším jídlem, jako spíš lokalitou, prostředím a dobrou kávou. Jenže dříve než jsem se k tomuto dostal, situace se obrátila.

Možná to sami znáte, máte oblíbenou kavárnu/restauraci kam rádi a často chodíte, a tak tam jednoho dne vezmete své přátele či obchodního partnera. A ten den se (ze zákona schválnosti) všechno sesype. A pak čelíte tázavému výrazu svého spolustolovníka, proč jste jej vzali (s průvodním chvalozpěvem) právě sem. A to se mi stalo právě zde, v Bella Vida Café. Až na to, že se nejednalo o ojedinělý výskyt. Z posledních třech návštěv v rozmezí asi třech týdnů si odnáším rozporuplné reakce pokaždé. A to jsem zde byl stálým hostem, tedy kolem 3 návštěv týdně.

Skvělá lokalita, osobitý interiér

Bella Vida Cafe si mě původně získala svou lokalitou. Najdete ji na v Praze na nábřeží pár metrů od mostu Legií na rozhraní Kampy. Zvlášť v teplých dnech byly velmi příjemné venkovní stolečky s osobitým výhledem na Vltavu a Karlův most. Mělo to i svou nevýhodu, jedná se o celkem turisticky rušnou trasu, takže vám do talíře často hleděly početné skupiny turistů, kteří procházely přímo kolem vašeho stolu (venkovní sezení není nikterak odděleno, stoly jsou umístěné přímo na chodníku). Ale i tak to mělo něco do sebe. Když mne sezení venku omrzelo nebo počasí nepřálo, volil jsem interiér. Ten má pro změnu své kouzlo v dobovém nábytku, kachlových kamnech, dřevěné podlaze a knihovnách plných časem opotřebovaných knih. Interiér sám o sobě ve mne evokoval atmosféru jako na návštěvě u oblíbené babičky.

Zážitek z jídla přímo úměrný náladě v kuchyni

Menu je celkem jednoduché, výběrem jídel podtrhuje kavárenský typ podniku. Z nápojů stojí za zmínku velmi dobrá káva, připravovaná z obměňovaných odrůd dodávaných pražírnou Doubleshot. V rámci celkového servisu a lásce ke kávě je to zde o level níže než v nedalekém Cafe Lounge, i tak si milovníci kvalitní a dobře servírované kávy přijdou na své. Dále v nápojích potěší osvěžující, vtipně servírované domácí limonády a mé oblíbené/milované Fentimans.

U jídla to však již začíná zadrhávat. Za své četné návštěvy jsem měl možnost projíst se zhruba polovinou toho, co menu nabízí. Zde však použiji příměr z nadpisu: jako na horské dráze. Dříve byly tyto výkyvy jen náhodné, poslední dobou časté. Je obecně vážným problémem podniku, pokud jako host silně poznáte obměnu personálu v kuchyni. Zatímco snídaňová jídla umějí dobře, předkrmy a saláty vám udělají vesměs radost, u domácích sendvičů potěší domácí chléb, pasta je vyloženě propadák. Z poslední zkušenosti mohu zmínit spaghetti carbonara. Nejen že byste u tohoto pokrmu nečekali přítomnost cibule, taktéž byste jako odpověď na prosbu o její absenci nečekali odpověď „no já nevím jestli to půjde, oni to mají většinou namíchané dopředu„. Málem jsem spadl z onoho pohodlného křesla. Nakonec to nějak šlo, ale výsledek byl opravdu k pláči. Suché a slepené spaghetti, které rozhodně nebyly al dente. Na risottu (šafránové s krevetami) jsem si zde opravdu pochutnal bohužel jen jednou, ve všech ostatních případech jsem byl mdlou chutí zklamán. Navíc bylo velmi často suché a postrádalo typickou krémovitost.

Náladová není jen kuchyně

Dříve bylo vše fajn. Příjemná, milá a usměvavá obsluha. Jenže pak se něco změnilo. Konkrétně se změnilo složení obsluhy, a šlo to od devíti k pěti. Tak třeba už se až příliš často stává, že vás při příchodu nikdo nepozdraví a to i přes to, že hlavní vchod je přímo naproti baru. Nebo přijdete, sami pozdravíte, sednete si a čekáte. A když se ani po 13 minutách (v nikoliv plné) kavárně nedočkáte jakékoliv pozornosti, jdete si na bar obsluhu odchytnout sami. Čekali byste jakoukoliv snahu o omluvu? To byste čekali marně. Místo toho vám slečna dává svým výrazem jasně najevo, že dneska není její den.

Co dodat? Jak jsem zmínil na začátku, Bella Vida Café pro mne bývala velmi příjemným místem na ranní start do nového dne či místem pro neformální pracovní oběd. Byl jsem zde stálým hostem. Časy se změnily. Do kavárny chci jít za účelem odpočinku či načerpání sil. Opravdu nerad riskuji, zda se dneska v kuchyni či na place dobře vyspali. Ta loterie mi za to nestojí. O to víc, když sem vezmu své přátele či obchodní partnery.

Restauraci Bella Vida Café jsem objevil před několika měsíci a byla pro mne adeptem na spíše pozitivně laděnou recenzi. Nebylo to ani tak zdejším jídlem, jako spíš lokalitou, prostředím a dobrou kávou. Jenže dříve než jsem se k tomuto dostal, situace se obrátila. Možná to sami znáte, máte oblíbenou kavárnu/restauraci kam rádi a často chodíte, a tak tam jednoho dne vezmete své přátele či obchodního partnera. A ten den se (ze zákona schválnosti) všechno sesype. A pak čelíte tázavému výrazu svého spolustolovníka, proč jste jej vzali (s průvodním chvalozpěvem) právě sem. A to se mi stalo právě zde, v Bella Vida…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : Jako na horské dráze. Na dobrou kávu či limonádu s výhledem poslouží dobře, k srdci vám ale kvůli náladové kuchyni a stejně tak i obsluze k srdce těžko přiroste.

User Rating: Be the first one !
51

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

3 komentáře

  1. radomir.panna@gmail.com'

    No mám stejný pocit z jednoho podnik u nás. Nevím, zda se změnil majitel, nebo na to majitel výslovně s…e, ale je to děs. Obdivuji se, že dokážete do takového podniku ještě zajít.

  2. dodoclanky@seznam.cz'

    Stylová restaurace nedaleko Chlumce, Zámecká terasa:

    http://www.zamecka-terasa.cz/restaurace

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...