Home / Recenze / Kavárna / Dům U Bílého Pelikána a lahodná snídaně ve francouzském stylu
Dům U Bílého Pelikána

Dům U Bílého Pelikána a lahodná snídaně ve francouzském stylu

Nestává se nám to často, ale občas při svých toulkách narazíme na místa, která nás vysloveně chytnou za srdce. Naposledy se nám to stalo v Domě U Bílého Pelikána. Pod tímto poetickým názvem se neskrývá klasická restaurace či kavárna tak, jak ji známe. Dům U Bílého Pelikána je především místo pro pohlazení duše a těla. Můžete si zde zacvičit jógu, namíchat přírodní parfém, odpočinout si při masáži či kosmetice. Onu kavárnu zde majitelka vybudovala až na základě toho, že se jí romantický vnitroblok zdál poněkud nevyužitý.

Hledání pokladu

Na začátku jsme museli zapojit náš detektivní talent. I když jsme znali adresu, Maltézské náměstí 9, najít cíl nebylo moc jednoduché. Dům U Bílého Pelikána se totiž nachází v zadním traktu domů do něhož je třeba projít neoznačeným průchodem kolem Španělské restaurace. Zní to složitě, ale když už víte jak na to, příště to najdete to raz dva.

Těch pár chvil bloudění stálo za to. Onen vnitroblok nabízí naprostý klid v turistickém centru Prahy, navíc se zde budete cítit trochu jako ve francouzské Provence.

Na snídani jsme si dělali rezervaci předem, doporučujeme! Když jsme totiž konečně dorazili, byli jsme již očekáváni s úsměvem a s již bohatě prostřenými stoly (bylo nás pět, pardon čtyři, a čekaly na nás tři pěkně prostřené stoly). Nechci Vás unavovat nudným výčtem, ale tak malá ochutnávka neuškodí: voda s limetkami, čaj, káva, ovoce, zelenina, bio jogurty, máslo, bylinkové máslo, pomazánka, oříšky, domácí marmelády, 4 druhy sýrů, 2 druhy šunky, paštika, slané a sladké pečivo a dál už má paměť vynechává. Pro představu to určitě stačí.

Skvělé suroviny a milá obsluha

Nejlepší na celé snídani byla atmosféra, kterou ladně doplňovala poklidná francouzská hudba. Opravdu jsme se cítili jako někde ve Francii. Ke skvělé náladě přispěla i velmi starostlivá a milá slečna. Cítili jsme se jako na návštěvě u milovaných příbuzných. Jediná věc to kazila, a to brandovaný slunečník jednoho českého piva.

Kavárenský provoz není hlavním pilířem zdejšího multifunkčního domu. Majitelka jej začala dělat, protože jí to jednoduše baví. A ta radost a zábava je zde cítit z každého sousta a doušku kávy.

Nestává se nám to často, ale občas při svých toulkách narazíme na místa, která nás vysloveně chytnou za srdce. Naposledy se nám to stalo v Domě U Bílého Pelikána. Pod tímto poetickým názvem se neskrývá klasická restaurace či kavárna tak, jak ji známe. Dům U Bílého Pelikána je především místo pro pohlazení duše a těla. Můžete si zde zacvičit jógu, namíchat přírodní parfém, odpočinout si při masáži či kosmetice. Onu kavárnu zde majitelka vybudovala až na základě toho, že se jí romantický vnitroblok zdál poněkud nevyužitý. Hledání pokladu Na začátku jsme museli zapojit náš detektivní talent. I když jsme znali adresu, Maltézské…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : Dům U Bílého Pelikána vás osloví svou milou atmosférou, starostlivou obsluhou a výtečnou snídaní.

User Rating: 3.2 ( 1 votes)
79

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...