Home / Recenze / Kavárna / Kafíčko Praha – tam, kde kávě rozumí

Kafíčko Praha – tam, kde kávě rozumí

Dnešní post patří kávě. A to ne ledajaké. Pokud berete kávu jen jako čistou rutinu hořké a unifikované chuti, následující řádky pro vás nebudou. Těm ostatním udělam rádost.

Kavárnu s příznačným názvem Kafíčko najdete v Truhlářské ulici jen pár kroků od pražského Palladia. Nevelký prostor, pár stolů, na stěnách neomítnuté kameny, zašlá dřevěná podlaha a za barem mnoho skleněných nádob se zrnkovou kávou. Nezapomeňte zvednout oči vzhůru, strop je vytapetován (mnohdy vtipnými) retro reklamami na kávu.

Objednávkou „jedno presso“ sice pobavíte obsluhu, ale kávu si neobjednáte. Zkuste popsat chutě, které máte na své oblíbené kávě rádi. Zda dřevitější nebo tropicky „nakyslou“. Zda lehčí nebo řádně charakterní a silnou. Za sebe můžu všemi deseti doporučit Togo. Togo je dřevitá, silná a hutná káva. Pokud kávu i přes její kvality nezvládnete bez mléka, nabídnou vám buď klasické nebo mé oblíbené kondenzované (Tatra).

Často je tu plno a obsluha v podobě jednoho člověka má dost napilno. Pokud je přeci jen trochu klid, rádi vám budou o nabízených kávách a jejich výrobě zaujatě povídat. Ke kávě určitě vyzkoušejte domácí dezerty. Mrkvový dort a jablečný závin mají za jedna.

Pražské Kafíčko je sice relativně nové (otevřeno 2009), ale v Poděbradech má staršího sourozence, který tam funguje už dlouhých patnáct let. Podle slov mladé spolumajitelky není to pražské v Praze poslední.

Je to sice s podivem, ale už několikrát jsem z Kafíčka odcházel s promilema. Stejně jako káva vám zde bude chutnat i víno od vybraných malých českých vinařství. Ti největší fajnšmekři si mohou vychutnat i raritní Cibetkovou kávu.

Kafíčko Praha, Truhlářská 4, Praha 1, www.kaficko.net

Dnešní post patří kávě. A to ne ledajaké. Pokud berete kávu jen jako čistou rutinu hořké a unifikované chuti, následující řádky pro vás nebudou. Těm ostatním udělam rádost. Kavárnu s příznačným názvem Kafíčko najdete v Truhlářské ulici jen pár kroků od pražského Palladia. Nevelký prostor, pár stolů, na stěnách neomítnuté kameny, zašlá dřevěná podlaha a za barem mnoho skleněných nádob se zrnkovou kávou. Nezapomeňte zvednout oči vzhůru, strop je vytapetován (mnohdy vtipnými) retro reklamami na kávu. Objednávkou "jedno presso" sice pobavíte obsluhu, ale kávu si neobjednáte. Zkuste popsat chutě, které máte na své oblíbené kávě rádi. Zda dřevitější nebo tropicky…

Review Overview

Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Super

Summary : Skromný prostor, originální retro interiér ale hlavně obrovský výběr různých druhů více či méně exotických káv a obsluha, která vám s výběrem ráda pomůže.

User Rating: 2.98 ( 5 votes)
73

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...