Home / Recenze / Kavárna / Kumbál, mléčný bar & bistro

Kumbál, mléčný bar & bistro

Najít příjemnou kavárnu na snídani a dobrou kávu v okolí pražského veletržního paláce dá celkem zabrat. Nakonec pomohl až foursquare a vyhrál Kumbál – kavárna a mléčný bar.

Žádný strojený interiér, žádné hogo-fogo, nýbrž neformální atmosféra hraničící až s pocitem, že jsme zašli na kávu k dobrým známým. Kumbál svou velikostí dostojí svému jménu: malé stolky, polštáře, knihovna a jednoduché osvětlení. A důležitá informace – Kumbál (jak už to u kumbálů bývá) je nekuřácký.

Aktuální nabídku hledejte na stylových tabulích nad barem.

Aktuální nabídku najdete na tabulích nad barem. Kumbál sází na rodinnou atmosféru, domácí koláče a dobrou kávu. Rušno je zde od rána do pozdního odpoledne.

Nenechte se odradit prodejním pultem a vitrínou u vchodu ve stylu Jednota 20 let zpět. Za prvé: za tímto pultem se otáčí šikovné baristky, které vám za 28 korun připraví celkem slušné espresso (ovšem mléčnou pěnu v Cappuccinu by chtělo ještě poladit). Za druhé: Kumbál sází na skvělé domácí koláče, které tomuto pultíku dodávají šmrnc. Na výběr bývají perníky, řezy, bábovky, cheesecakes, brownies nebo mrkvový dort. Vše bez stužovadel, udržovadel a dalších chemikálií. Zkrátka jako od babičky.

Nabídka snídaní je v Kumbálu poněkud omezená a milovníky míchaných vajíček příliš nepotěším. Hosté si ale většinou vyberou z nabídky sendvičů, slaného a sladkého pečiva nebo třeba zmíněných domácích koláčů. Pro ty, kteří přeci jen touží po snídaňovém kompletu, mají v Kumbálu možnost obloženého talíře s kávou či čajem. Jak takový komplet vypadá, vidíte na fotce. Croissant byl dobrý a vláčný, toastům by slušela tepelná úprava a příbor v ubrousku raději bez komentáře.

Příbor v ubrousku je roztomilým výletem do minulého století.

Velmi rušno zde bývá přes oběd. Na výběr je z pevné nabídky velkých zeleninových salátů, panini a toastů. Polední nabídku pak doplňuje polévka.

Důležité je, že si Kumbál na nic nehraje. Nabízí příjemnou atmosféru, férové ceny, dobrou kávu a domácí výrobu dezertů. Přes půl Prahy sem asi nepojedete, pokud pracujete nebo bydlíte v okolí, je to na zdejší poměry dobrá a příjemná volba.

Kumbálkumbal.cz, Heřmanova 12, Praha

Najít příjemnou kavárnu na snídani a dobrou kávu v okolí pražského veletržního paláce dá celkem zabrat. Nakonec pomohl až foursquare a vyhrál Kumbál - kavárna a mléčný bar. Žádný strojený interiér, žádné hogo-fogo, nýbrž neformální atmosféra hraničící až s pocitem, že jsme zašli na kávu k dobrým známým. Kumbál svou velikostí dostojí svému jménu: malé stolky, polštáře, knihovna a jednoduché osvětlení. A důležitá informace - Kumbál (jak už to u kumbálů bývá) je nekuřácký. Aktuální nabídku najdete na tabulích nad barem. Kumbál sází na rodinnou atmosféru, domácí koláče a…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : Kumbál je příjemné zákoutí v rodinném stylu. Na milou neformální snídani či oběd si zaslouží pozornost.

User Rating: 4.8 ( 1 votes)
68

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...