Home / Recenze / Kavárna / V Sedmém Nebi sedmé nebe nenajdete

V Sedmém Nebi sedmé nebe nenajdete

Možná mám poněkud posunutý práh vnímání pojmu „sedmé nebe“ v jeho originálním kontextu. Možná je však něco špatně v Sedmém nebi. Sedmému nebi jsem se, buhví proč, vyhýbal dlouho. Nebyl v tom despekt, zkrátka mne nikdy nenapadlo vejít dovnitř. Tedy až na jeden konkrétní případ, kdy nás v lehkém vínovém opojení po zavíračce s omluvou vyprovodili z vedlejšího Cafe Savoy a Kavárna v Sedmém Nebi byla nejblíže. V té době jsem na nějaké závěry neměl myšlenky.

Dnes jsem se rozhodl zbořit ledy. Návšťěva to však byla docela krátká, i když záleží z jakého pohledu.

Hlavní vchod je strategicky přímo naproti baru. O to více mě překvapilo, že při příchodu neřekl nikdo ani „bů“ a hlavně nikdo neodpověděl na to moje – „dobrý den“. To vše i přes to, že mne dva členové obsluhy na baru zákonitě viděli. Měl jsem pocit, že jsme každý v jiném paralelním vesmíru a mezi námi je nulová interakce. No nic, prošel jsem přímo okolo nich a sedl si k jednomu v zadu položených stolečků (nedaleko jiného již obsazeného).

Měl jsem hodně času. Poohlížel jsem se po interiéru, který je skutečně nápaditý a příjemný. Prohlédl jsem si nápojový lístek od A do Z a pak zase od Z do A. Pokusil jsem se připojit na WIFI abych si zkrátil dlouhou chvíli, bohužel neúspěšně. Po 20 minutách čekání mne to však již přestalo bavit. Jednoduše jsem se zase sbalil a dal se k odchodu. Při odchodu, světe div se, opět žádná interakce.

Zahnul jsem doprava a zamířil do nedalekého Bella Vida Café. Dobře jsem udělal, ale o tom zase někdy příště.

 

 

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...