Home / Recenze / Hotel & Ubytování / Hotel LUHA Luhačovice nikdy více neb kdo to rád retro

Hotel LUHA Luhačovice nikdy více neb kdo to rád retro

Původně jsem neměla v úmyslu psát tuto recenzi. Hotel se zpočátku jevil jako průměrný a průměr je nezajímavý, není o čem psát. Baví mě psát recenze pozitivní. To proto, že si tím v sobě prodlužuji krásný zážitek z konzumace nebo pobytu. A pak je další kategorie, recenze negativní. Ta je cenná pro osvíceného provozovatele, dává mu šanci k zamyšlení a na zlepšení služeb.

Když jsem si v hotelové složce na pokoji přečetla, že hotel LUHA byl znovuotevřen teprve nedávno, protože předtím to byla zotavovna Fontána, byl to impulz. Impulz k tomu, abych si s recenzí dala práci, a možná tím i částečně přispěla k jeho lepším zítřkům. Luhačovice jsou krásné malé městečko a hotel LUHA, ač leží 15 minut ostrou chůzí od centra, je položen do půvabného údolí a ani jeho architektura není k zatracení.

Hotel Luha - Luhačovice

Hotel Luha – Luhačovice

Nebudu hodnotit vybavení hotelu, který se pyšní třemi hvězdičkami. Respektuji to, že ne každý má v zásobě desítky milionů, aby mohl začít s luxusem. I skromně vybavený hotel může být příjemným místem k odpočinku. Zaměřím se na oblast, ve které to opravdu drhne, na služby. Na každém kroku je znát, že hlavní manažer nedrží morálku personálu pevně v rukou a panuje tu jakési bezvládí. Jinak si neumím vysvětlit, že papírek pohozený před vchodem do personální zóny hotelu zde leží celou dobu našeho pobytu, že pokojská, je-li požádána recepční o úklid dvou pokojů si dovolí říct, že je neuklidí, že na chodbách k pokojům stojí celý den velké kovové koše na prádlo, dokonce tu můžete na zemi vidět i položenou láhev se sklenicí. V recepci je vizitkou hotelu mrazák ozdobený deseticentimetrovými nánosy námrazy a všudepřítomné jsou nalepené papírky s instrukcemi. Naopak ve výtahu z roku 1976 nenajdete informaci, ve kterém patře jsou jaké procedury. Asi by papírky na koberci nalepeném na stěnách výtahu nedržely.

Tři dny strávené na tomto místě by vydaly na několik velkých popsaných stránek, rozhodla jsem se tudíž napsat jen stručné body.

Recepce

Dostanete do ruky několik papírků, které vás opravňují dostat klíč od pokoje, jít do jídelny, dostat welcome drink. Další papírek s procedurami. Této pozornosti recepčních si užijte, protože od této doby už jste pro ně neviditelní. Jedinou pozornost dostanete, pokud je přímo oslovíte.

Pokoj

Oproti původní nabídce pokoje standard nám byl změněn na economy. Nemohu tedy hodnotit. Pokoj byl po příchodu uklizený, i když působil smutným dojmem. Možná by pomohlo umytí oken. Host zde má přichystaný ručník, osušku, malé mýdlo a vzorkový balíček šamponu. Zde bych se přimluvila ještě o jeden ručník a mýdlo tekuté, aby bylo možné si jej vzít do wellness zóny, kde toto vybavení nemají. Celou dobu pobytu nám pokojská neuklidila, jen na žádost vyměnila ručníky a odnesla odpadky. V pokoji nefungovalo wi-fi ani na jednom z našich PC, ačkoliv jsme byli přesvědčováni, že připojení je po celém hotelu.

Wellness zóna

Whirpool mají dost slušný a výkonný, voda byla příjemně teplá nicméně nebyla až tak křišťálově čistá. Na dně pod nohami byly cítit nečistoty. Na žebříku topení vedle vany visely úklidové hadry. Ve sprše nebylo mýdlo, ručník se musí nosit z pokoje.

Masáž prováděli dva maséři. Jeden šikovný, fortelný, u druhého bylo znát, že ho práce nebaví. Není profesionální, pokud si masér nastaví minutku, která klienta po 20 minutách vyburcuje svým zvoněním.  A je nepřípustné, když si klientovi stěžuje, jak je to v hotelu hrozné.

Sauna je celkem slušná, dostanete prostěradlo, mýdlo opět chybí.

Rašelinový zábal je kapitola sama pro sebe. Paní lázeňská je velmi milá a ochotná, nicméně když vám položí na vámi vybranou část těla již použitý jednorázový rašelinový obklad, přejde vás chuť na další procedury.

A to hlavní, restaurace

Restaurace absolutně nejhorší článek celého hotelu. Nesmíte si zapomenout vzít lísteček, aby vás do restaurace pustili. Hned u vchodu se tvoří fronta u stolečku, kde zmíněný papírek zkontrolují a musíte nahlásit výběr jídla na druhý den. Jídelna je typ závodního nebo školního stravování. Sedni kde sedni, ubrusy pobryndané, stoly neprostřené, vše si musíte donést příbory, ubrousky, jídlo. Personál vám přinese pouze objednané nápoje.

Kvalita jídla v ceně 150 Kč je naprosto katastrofální. Přesolené, rozvařené nebo nedovařené, salátový bufet nabízí pět druhů klasických unavených salátů, ze kterých cítíte ocet. Snídaňový bufet bez nápadu. Teplá voda na čaj z puntíkaté termosky, která je neustále prázdná, čaj pouze ovocný nebo černý (ale ten je většinou vybraný a musíte si o něj říct). Říct si musíte mnohdy i o talířky, příbory a další věci. I na snídani je znát, že je připravená z nejlevnějších ingrediencí a s minimem práce mistra kuchařského. Sladké pečivo (vánočka, štola a bábovka) je kupované, ošatka s nakrájeným chlebem je téměř stále poloprázdná, její dno zdobí drobky a patky. Pár housek na další ošatce je přepůlených napříč, asi aby se hosté nepřejedli. Máte-li štěstí a ukořistíte rohlík, na tom si pochutnáte. Med si naléváte z „tradičního“ plastového medvídka, avšak není tu žádná mistička, musíte použít skleničku. K pití můžete zvolit také řídkou štávu. Kromě teplých párků a volských ok zde najdete ještě zmíněné saláty od večeře a nabídku eidamu klasického nebo uzeného, levnou šunku, trvanlivý salám a zeleninovou tlačenku.

Večerní tříchodové menu v podání Hotelu Luha:

Podtrženo a sečteno, takto si představuji rekreaci za doby hlubokého socialismu. Z výzdoby hotelu se zdá, že provozovatel k této době i tíhne. Soudě tak i podle speciálního balíčku, Pobyt Retrotýden „rekreace ROH“ – dovolená v Luhačovicích jako tenkrát. Pokud by se hotel rozhodl ubírat úmyslně tímto směrem, myslím, že má slušně našlápnuto a mohl by mít i úspěch. Pokud ale chce udržet krok s 21. stoletím, musí radikálně změnit přístup k zákazníkům.

No a abych byla objektivní, musím pochválit příjemně působící webové stránky.

P.S. Nenechte se zmýlit, tato recenze nepopisuje inzerovaný RETRO balíček, takto vypadal „běžný pobyt“. Pokud i tak chcete vyzkoušet silný zážitek z dob minulých, raději zkuste Středověkou krčmu Dětenice. Tam i přes ten divadélkový přístup ucítíte zájem o vaši spokojenost a výtečně se najíte.
Původně jsem neměla v úmyslu psát tuto recenzi. Hotel se zpočátku jevil jako průměrný a průměr je nezajímavý, není o čem psát. Baví mě psát recenze pozitivní. To proto, že si tím v sobě prodlužuji krásný zážitek z konzumace nebo pobytu. A pak je další kategorie, recenze negativní. Ta je cenná pro osvíceného provozovatele, dává mu šanci k zamyšlení a na zlepšení služeb. Když jsem si v hotelové složce na pokoji přečetla, že hotel LUHA byl znovuotevřen teprve nedávno, protože předtím to byla zotavovna Fontána, byl to impulz. Impulz k tomu, abych si s recenzí dala práci, a možná tím…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Nikdy více

Summary : Jste-li masochisté a toužíte zažít, jaké to bylo "tenkrát", doporučuji vyzkoušet.

User Rating: 0.15 ( 2 votes)
13

About Marion

Jsem velká milovnice jídla a dost neskromně si o sobě myslím, že umím i dobře vařit. Velmi ráda občas zajdu do restaurace a očekávám, že budu hýčkána jejím personálem. Svoji spokojenost dokáži ocenit slušným spropitným a šířením pozitivní recenze. Jsem vděčná za tipy na dobré jídlo a vstřícný personál. Proto ráda přispívám také svými tipy do Gastrokritika. Host má být za své peníze s úctou a péčí "obsloužen". A pokud tomu tak je nebo není, lidé by to měli vědět.

7 komentářů

 1. radomir.panna@gmail.com'

  Smutné… Luhačovice mám rád, občas tam jezdíme s rodinou. Naštěstí jsem nemusel nikdy použít tuto formu ubytování.

 2. doct.006@klikni.cz'

  Ubohý nadpis! Jeden hotel je na „minus“ a hned (celé) Luhačovice nikdy více. Byl jsem v Luhač. před rokem a hned bych tam jel znovu,ale letos už mi to asi nevyjde. Hrozný jak jeden pisálek dokáže neuváženým nadpisem poškodit ostatní v takovém městečku, kdysi by ho ukamenovali za pomluvu!

  • Dobrý den Libore, hned z počátku článku jsme Luhačovice označili za „krásné malé městečko“. Neradi bychom však neprávem vrhali špatné světlo tam kam není mířeno, proto jsme nadpis pozměnili tak, aby nedovoloval obecný výklad. Za feedback tímto děkujeme.

 3. cegabi@seznam.cz'

  Souhlasím s pisatelem,tohoto článku.Skutečně Luhačovice nemůžou za to,že v hotelu Luha jsou podvodníci.Na Vánoční pobyt vybrali zálohu,pak zrušili pobyta do dnešního dne ,zálohu nevrátili.Podali jsme na vedení trestní oznámení a budeme chtít po ních penále,za dobu zadržování zálohy.Dejte si pozor na nové MAJITELE.

  • henad@post.sk'

   pridávam sa k Pavlovi, mám podobnú skúsenosť s nedodržaním sľubov a výhovorkami, dodnes nemám vrátenú zálohu. Inak na Luhačovice ako malebné mestečko nedám d
   opustiť, je tam naozaj úžasne a okolie poskytuje množstvo možností relaxu pre všetkých

 4. Davidklic1993@email.cz'

  Mě se retro líbí.
  Koho už nebaví žít v dnešní uspěchané době, prosím mějte rozum a najděte si bydlení v hradci králové je to jediné místo na přežití.
  Jinak co se týče politiky, prosím vás uvědomte si konečně že se sem islamizace zkutečně řítí proto prosím volte českou suverenitu.

 5. petr.kubista@gmail.com'

  OK, zrovna tu jsem. Píše se srpen roku 2015 a oba dva hotely změnily majitele a asi kvůli profláknutosti se nyní jmenují Harmonie I a II. Nicméně s tím, to píše autorka, už to tu moc společného nemá. Jediné, co zůstalo, je ošuntělý nábytek na pokojích, poplatný době vzniku hotelu. Na přístup si stěžovat nemůžu, jídlo je také dobré (ale nějakou vysokou kulinářskou zde opravdu nečekejte).

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...