Home / Články / Rakouská poHOSTinnost má jméno „Salzburger Hof“ Leogang
Salzburger Hof Leogang

Rakouská poHOSTinnost má jméno „Salzburger Hof“ Leogang

Když jsme vyrazili na šestihodinovou cestu vstříc rakouskému dobrodružství, ještě jsme neměli páru, co nás čeká. Rakousko je naše srdcovka, mimo jiné proto, že se tam setkáváme s dlouholetou přítelkyní a její dcerkou. Tentokrát bylo naše 5denní setkání v Leogangu v hotelu Salzburger Hof.

Hotel najdete přímo u kabinové lanovky na Asitz.  Skládá se ze dvou částí SteinLeo a HolzLeo. SteinLeo je původní hotel  rakouského rázu a HolzLeo je moderní přístavba, po jejíž boční straně stéká vodopád. Vzhledem k tomu, že pod lanovkou se rozprostírá  největší  evropský bike park, potkáte tu spoustu mladých lidí a dětí.

Luxus pro všechny

Hotel, pyšnící se čtyřmi hvězdičkami, není cílen výhradně na VIP klientelu. Majitele, starší manželský pár, můžete potkat během dne na hotelu v plné práci. S největší pravděpodobností vám „domácí pán“ u večeře přinese objednané nápoje a paní vám uvaří tradiční polévku s noky ze zrajícího sýra na salaši v horách, kam se můžete vydat s průvodkyní na výlet (škoda jen, že paní šéfová jako hostitelka nebyla oblečena v tradičním kroji – dindrlu). Hotel se skví blyštivou čistotou a doslova voní na každém kroku. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí. Na zahrádce je venkovní bazén, od kterého projdete do wellness zóny, kde můžete nechat spočinout své tělo ve whirpoolu nebo prohřát v sauně a páře. Pokud byste chtěli naprostý klid a relax, vyjeďte výtahem v nové části hotelu do pátého patra, kde najdete relax centrum určené pouze pro dospělé.  Ze sauny můžete velkým oknem hledět přímo na skalní masiv za hotelem, z terasy pak na všechny světové strany. Náročnější klienti si mohou nechat namasírovat namožené svaly nebo se oddat péči kosmetičky. Pokud vás okolní příroda neunaví tak, že padnete za vlast, vyzkoušejte hernu s ping-pongem, fotbálkem a kulečníkem. Ovládá-li vaše dítko němčinu nebo angličtinu, vyšlete ho do kinosálu na pohádku.

Gastronomie pro všechny

Největší síla místního hotelu se ale skrývá v jeho gastronomii. Ani na vteřinu si host nepomyslí, že by na něm domácí šetřili. Jídlo je tu prakticky k mání celý den. Jediné, co si zaplatíte mimo předem zaplacený pobyt  jsou nápoje k večeři. Snídani tvoří bohatý bufet, kde jsou na výběr sýry, uzeniny, pečená slanina, vejce, medy, spousta džemů, sušeného i čerstvého ovoce, zeleniny, muesli, ořechů, jogurtů, několik druhů sáčkových i sypaných čajů, pomerančový a zeleninový fresh a samozřejmě káva nebo kakao. Z množství druhů pečiva vám budou oči přecházet. Pokud se stravujete bio, můžete si ke své snídani namlít na mlýnku také zrní. Pokud snídani přežijete a můžete se odvalit, vyražte na výlet, aby vám do dalšího jídla aspoň trošku slehlo.

Nejste-li daleko, určitě se vraťte na obědový snack. V jídelně najdete saláty i vařené jídlo a limonády z postmixu. Doporučuji se moc nenacpat, protože si tutově nebudete chtít nechat ujít svačinku. Vaše zvědavost už bude v plných obrátkách. Svačinku tvoří minimálně dva druhy koláčů a tři druhy zmrzliny. Pochopitelně kávička, čaj a pro děti limonády.

Během dne se postupně projíte ke zlatému hřebu celého dne, a tím je večeře. Začíná kreativní částí, což je namíchání svého vlastního salátu dle chuti. Nemyslím tím pouze zeleninu, ale také další ingredience, jako jsou  vejce, luštěniny, restovaná slaninka, různá semínka, bylinky, několik druhů olejů a pečiva. Následně přijde smršť kreativity místních kuchařů (trochu škoda je, že bystrý jazýček a oko pozná, kdy se kuchaři mění). Podává se předkrm, polévka, hlavní jídlo a dezert. Pro děti, které případně mistrovské dílo kuchaře nenadchne, je zde připraven baby-bufet zahrnující dětské laskominy typu hranolky, párečky, špagety, řízečky. Máte ještě hlad? Nebo byste jen tak rádi něco zobli? Je tu pro vás připraven výběr lahodných sýrů a zmrzlina. Neodpustím si vyzdvihnout, pro nás největší kulinářský zážitek, čímž byl poslední dezert. Tradiční rakouský trhanec, který mistr kuchař připravoval přímo v jídelně před hosty. Většinou se podává s jablečným pyré a švestkovým kompotem. Poprvé jsme mohli ochutnat též malinovou, jahodovou, vanilkovou, bezinkovou, švestkovou, meruňkovou, ostružinovou i jablečnou omáčku. Zážitek to byl vskutku nezapomenutelný.

Cena – téměř pro všechny

Přijde vám to neuvěřitelné? To není všechno. V ceně pobytu máte také, pokud budete chtít, 2x během pobytu ranní cvičení, 3x organizovaný výlet, jízdenku na lanovku na každý den, jízdenku na vandr bus a vandr taxi a lanovku k obří bobové dráze, stejně tak vstupné do dvou aquaparků. A navíc, letní akce, dítě do 14,99 let, pokud jede s dvěma dospěláky, zdarma.

Chcete-li si za rozumné peníze užít luxusní dovolenou, můžeme tento hotel s klidným svědomím doporučit.

About Marion

Jsem velká milovnice jídla a dost neskromně si o sobě myslím, že umím i dobře vařit. Velmi ráda občas zajdu do restaurace a očekávám, že budu hýčkána jejím personálem. Svoji spokojenost dokáži ocenit slušným spropitným a šířením pozitivní recenze. Jsem vděčná za tipy na dobré jídlo a vstřícný personál. Proto ráda přispívám také svými tipy do Gastrokritika. Host má být za své peníze s úctou a péčí "obsloužen". A pokud tomu tak je nebo není, lidé by to měli vědět.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...