Home / Recenze / FoodLove, pro milovníky quiche a polévek

FoodLove, pro milovníky quiche a polévek

FoodLove - denní menu

FoodLove – denní menu. Zaujal nás „silní hovězí vývar“…

Ono se to příliš nezdá, ale v centru rušného pražského Smíchova není příliš možností, kam zajít na kvalitní oběd, který nebude jen palivem, ale ponechá ve vás i nějaký ten chuťový zážitek. Tato nedostatečnost je vidět třeba v době oběda ve třetím gastro patře obchodního centra Nový Smíchov, které v té době praská ve švech. Tuto díru na trhu objevili také provozovatelé FoodSpotu, kteří nezřídka parkují v Radlické ulici, kde sídlí mnoho velkých technologických firem.

Jednou takovou (skoro)novinkou je restaurace/bistro FoodLove, otevřené v lednu tohoto roku. FoodLove sídlí ve Štefánikově ulici, a svým konceptem cílí na dobu snídaně a hlavně oběda. Interiér bistra je vskutku jednoduchý a staví na moderním minimalismu. Při vstupu nejprve očima zavadíte o bar, pak si všimnete velké pokreslené zdi s nabídkou všeho dobrého co nabízejí a nakonec se podivíte nad minimalistickým množstvím stolečků. Food Love funguje hodně na principu take away, během oběda si sednete jen s notnou dávkou štěstí.

Karotkový krém s domácím pečivem

Karotkový krém se zázvorem

Studená okurková polévka s  mátou (zdroj: FoodLove)

Studená okurková polévka s mátou (zdroj: FoodLove)

Ostrá kučecí polévka s chilli papričkami (zdroj: FoodLove)

Ostrá kučecí polévka s chilli papričkami (zdroj: FoodLove)

Pilířem denní nabídky je vždy nabídka čtyř polévek. Zde si přijdou na své jak milovníci těch krémových a hutných, tak i ti co dají přednost lehčím avšak poctivým vývarům. Mne při poslední návštěvě zaujal jemný karotkový krém se zázvorem. Nutno říct, že zázvoru tam bylo poctivě, a mne po tváři stékaly krůpěje potu, takže v chladném dni pěkně zahřála. Nabídku polévek pak doplňují domácí quiche a jeden nebo dva saláty. Tato kombinace pak většinou vystačí na chutný a lehký oběd. Kdo si rád dopřeje nějaký ten sladký hřích, bude potěšen nabídkou domácích koláčů a bábovek.

Francouzská vaječná omeleta (zdroj: FoodLove)

Francouzská vaječná omeleta (zdroj: FoodLove)

Jak již bylo zmíněno výše, FoodLove vám přijde k chuti i k snídani. Jediné, co nás zklamalo, byla káva. Byla to kombinace vařícího mléka (to by mělo dosahovat max. 70 stupňů) a nesprávného objemu (chuť kávy byla v mléce zcela ztracena). Mléko tak nebylo jemné a našlehané, ztratilo svoji nasládlost, celkový chuťový dojem byl mdlý a jako bonus spálený jazyk. Útěchou může být servírování v atypických „zmuchlaných“ hrníčcích.

Když nás nebudete brát za slovo kvůli zmíněné kávě, můžeme FoodLove na lehký pracovní oběd, snidani či odpolední koláč s chutí doporučit.

A co byste na Smíchově doporučili k vyzkoušení vy?

FoodLove, Štefánikova 37, Praha, www.facebook.com/FoodLovePraha

Ono se to příliš nezdá, ale v centru rušného pražského Smíchova není příliš možností, kam zajít na kvalitní oběd, který nebude jen palivem, ale ponechá ve vás i nějaký ten chuťový zážitek. Tato nedostatečnost je vidět třeba v době oběda ve třetím gastro patře obchodního centra Nový Smíchov, které v té době praská ve švech. Tuto díru na trhu objevili také provozovatelé FoodSpotu, kteří nezřídka parkují v Radlické ulici, kde sídlí mnoho velkých technologických firem. Jednou takovou (skoro)novinkou je restaurace/bistro FoodLove, otevřené v lednu tohoto roku. FoodLove sídlí…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : FoodLove si oblíbite pro rychlý a lehký oběd v okolí Štefánikovy ulice. Na místní poměry poněkud dražší záležitost.

User Rating: Be the first one !
70

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

One comment

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...