Home / Recenze / Giardino, pravá Itálie

Giardino, pravá Itálie

Z pražských Vinohrad vede do autentické italské gastronomie a nezaměnitelné atmosféry překvapivě krátká cesta. A to teď nemluvím třeba o Aromi, která je v této kategorii na špičce. Dnes jsem zavítal do rodinné restaurace v klidné části Vinohrad jménem Giardino.

Zatímco Aromi se svou autentičností a atmosférou řadí do luxusní sféry, Giardino lze zařadit jako typickou italskou restauraci s dobrou kuchyní, kterých najdete v Itálii v každé lokalitě několik. Jak jsem řekl, Giardino je rodinná restaurace. Co to pro hosta znamená? Vstřícný, milý a často neformální personál. Hlava rodiny, která osobně pozdraví příchozí hosty a zároveň má pod palcem vše okolo. Stačí přijít dvakrát a už cítíte že si Vás pamatují, loučí a vítají vás jako přeskolenní příbuzné. A jako bonus: často můžete být svědky družných rodinných debat. Někomu to může být nepříjemné, ale milovníkům pravého italského temperamentu to přijde jako nezbytný kousek skládačky.

Do Giardina se vyplatí přijít za dobrou a kvalitní kuchyní. Všechno to samozřejme stojí na dobře zvládnuté pastě. Pokud je teplo, je návštěva zahrádky ve vnitrobloku téměř povinná. Takových klidných a odříznutých zahrádek se vzrostlými listnatými stromy  je v Praze poskrovnu.

Okolopracující uvítají denní menu o třech variantách za bezkonkurenční poměr cena/výkon. U obědového menu za 125,- (polévka, hlavní jídlo a malý dezert) nebyl problém upravit jídlo dle mého přání. S tímto požadavkem by mě v 95% restaurací v Praze poslali do háje.

Co mě ale oproti všemu již zmíněnému překvapuje, že místní káva by šla určitě zvládnout lépe. Chabá crema, studené mléko a nevyvážená chuť. Za kávou po vydatném obědě tedy chodím raději do nedalekého Mammacoffee.

Co mě irituje? Giardino je kuřácká restaurace a kouří se bohužel i během obědů.

Giardino, Záhřebská 24, Praha 2, www.restgiardino.cz

Z pražských Vinohrad vede do autentické italské gastronomie a nezaměnitelné atmosféry překvapivě krátká cesta. A to teď nemluvím třeba o Aromi, která je v této kategorii na špičce. Dnes jsem zavítal do rodinné restaurace v klidné části Vinohrad jménem Giardino. Zatímco Aromi se svou autentičností a atmosférou řadí do luxusní sféry, Giardino lze zařadit jako typickou italskou restauraci s dobrou kuchyní, kterých najdete v Itálii v každé lokalitě několik. Jak jsem řekl, Giardino je rodinná restaurace. Co to pro hosta znamená? Vstřícný, milý a často neformální personál. Hlava rodiny, která osobně pozdraví příchozí hosty a zároveň má pod palcem vše…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : Giardino sice zaujme poctivou italskou kuchyní a rodinnou atmosférou, zklame ale v maličkostech, které taktéž dotvářejí celkový dojem.

User Rating: 2.9 ( 1 votes)
65

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

3 komentáře

  1. ilove.italy@volny.cz'

    To sem docela ráda, že takové krásné rodinné italské restaurace existují i u nás..já po nich marně pátrám už docela dlouho..

  1. Pingback: latin escorts in miami

  2. Pingback: wall bed nyc

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...