Home / Recenze / Bar / Jet Set, Babička

Jet Set, Babička

Jetset, Babička nebo Jetset Babička? Prvním a zásádním problémem tohoto podniku je fakt, že sám neví, jak se má vlastně jmenovat. Zlí jazykové tvrdí, že jméno je odvozeno od slova Babica. Já bych však název překřtil na něco ve smyslu „U tří tchýní“, „Tři báby“ a pod. Přesně to mě totiž napadlo, když jsem u vchodu poprvé uviděl podivnou trojsochu baculatých babiček v životní velikosti.

Původní restaurace a bar Jetset existuje na pražském Andělu již pár let. Láká na moderní interiér (v současné době jen z poloviny), široký výběr drinků a v létě celkem příjemnou zahrádkou ve vnitrobloku. Proč moderní jen z poloviny? Jetset dříve býval zařízen ve stylu minimalistické moderny. Jenže před několika měsíci došlo k rekonstrukci, která rozdělila prostor na pomyslné dvě poloviny. První v původním stylu, a ta druhá? Řekněme něco ve stylu oldschool „babičkovské retro“. V Jetsetu jsem býval stálým hostem. Jenže nic vám nezkazí chuť sem chodit tak, jako nepříjemná a arogantní obsluha, která vám dává okázale najevo, že vy ste tu pro ni, ne ona pro vás. To, že se tu často po večerech štítíte jít na záchod, je už jen maličkost do počtu.

Přijde vám to málo? Při poslední návštěvě se mě arogantní pan číšník pokusil regulérně okrást. Jak jinak si vysvětlit fakt, že si při placení automaticky zaokrouhlil částku o 15%? A chybou komunikace nebo hlukem to (na klidné zahrádce) rozhodně nebylo. Samozřejmě jsem se ozval. Tak zakřivený a nasraný obličej jsem neviděl už dlouho.

„Moderní restaurace, která vsadila na tradici českých pokrmů připravených jako od babičky,“ lákají na webu. V praxi vás to od experimentování s českou kuchyní nopak odradí. Jeden příklad za všechny: „Slovanské domácí halušky“. Kde se na tradičním českém menu vzaly halušky ponechám záhadou. Unylé, rozvařené a zelí takové chuti, jako by právě vypadlo z pytlíku. Nejvíc však překvapila rukola nasypaná navrch. Co to má být?

Jetset (Babičku) bych tedy doporučil maximálně tak milovníkům zážitkové gastronomie. Tady těch zážitků objeví rozhodně dost.

Jetset (Babička), Radlická 1C, Praha 5, www.jetset.cz

Jetset, Babička nebo Jetset Babička? Prvním a zásádním problémem tohoto podniku je fakt, že sám neví, jak se má vlastně jmenovat. Zlí jazykové tvrdí, že jméno je odvozeno od slova Babica. Já bych však název překřtil na něco ve smyslu "U tří tchýní", "Tři báby" a pod. Přesně to mě totiž napadlo, když jsem u vchodu poprvé uviděl podivnou trojsochu baculatých babiček v životní velikosti. Původní restaurace a bar Jetset existuje na pražském Andělu již pár let. Láká na moderní interiér (v současné době jen z poloviny), široký výběr drinků a v létě celkem příjemnou zahrádkou ve vnitrobloku. Proč moderní…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Špatné

Summary : Jetsetu se vyhněte obloukem. Pokud si však nedáte říct, zahrádka venku může být v letní večer příjemná. Obsluha, jídlo a toalety na vlastní nebezpečí.

User Rating: Be the first one !
33

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...