Home / Recenze / Bar / Nebe Praha – Nebe čtvrté cenové

Nebe Praha – Nebe čtvrté cenové

Kluby Nebe Praha jsou celkem notoricky známé. V tomto případě je řeč o novém přírůstku z podzimu 2011 – Nebe Praha Václavské náměstí. Nebe Praha Václavské náměstí funguje je oproti zbývajícím (Křemencova a Celnice) také jako restaurace.

Krátce před Vánocemi jsem řešil firemní večírek ve formě večeře a předem nespecifikovatelného množství drinků. Jsme malá firma (7 lidí) a sídlíme za rohem od horní části Václavského náměstí. Nebe se tedy nabízelo jako zajímavá varianta.

Varovat mně však měla již úvodní telefonická rezervace. Vytáčím číslo, na druhé straně se zvedne sluchátko a ticho. Nenechám se tím rozhodit a čekám. Po pěti sekundách ticha slyším podrážděné „Halooo?!“.

Na domluvenou hodinu přicházíme. U vchodu nám zatarasí cestu pán z ochranky s tím, že si musíme dát povinně svršky do šatny (třebaže namítáme fakt, že jdeme na večeři do restaurace). Šatna byla při příchodu zcela prázdná, z dolního patra byl však slyšet čilý ruch ostatních hostů. Platit bylo nutné za každý jednotlivý kus. Odlehčeni o svršky a pár drobných sestupujeme schůdky do hlavního prostoru restaurace a baru. Jdu na bar, abych se mohl ohlásit k domluvené rezervaci. Tři metry ode mě si povídají dvě servírky a třebaže mě musely nutně zaregistrovat, pokračují v družném hovoru. Po chvíli mě to již přestává bavit a jdu rovnou k nim a vstoupím jim do konverzace. Ohlašuji svou rezervaci a slušně se ptám: „Mohu se Vás zeptat, proč po nás pán v šatně chtěl povinně bundy, když vidím že ostatní hosté (cca 40) si je mohli vzít dolů?“, slečna razantním tónem odvětila „Asi přišli před váma“. Svým způsobem měla pravdu, princip jsem však nepochopil.

Kterou variantu Gnocchi pikanto byste si vybrali?

Kterou variantu Gnocchi pikanto byste si vybrali?

Po usazení jsme si rovnou objednali pro každého rum do whiskovky (Cpt. Morgan) a colu. Pili jsme hodně, jenže skleničky byly většinu času spíše prázdné než plné. Dokonce jsem nabyl dojmu, že slečna servírka obchází náš stůl v půlkruhu. Dospělo to do stavu, že jsem si objednával panáky rovnou dva, abych na ten další vždy nemusel čekat, než se slečna opět uráčí přijít pro další objednávku. V jejím jednání jsem neviděl jakýkoliv náznak toho, že by chtěla být profesionální, přátelská, milá, usměvavá a vydělat si na spropitném. Naopak se tvářila kysele a vše dělala jen z povinnosti. Co se jídla týče, byl jsem vcelku spokojený. Ale jak jsem řekl výše, nic na co bych si znovu vzpomněl. Nebe nabízí svým zákazníkům zajímavou službu, můžete si vybrat kolik chcete zaplatit za hlavní chod. No vážně, podívejte se na fotku.

Svou stávku vůči pozorné obsluze zakončila naše servírka perfektně. Někdy kolem 11 hodiny nám na stůl bez jediného slova položila (dosud nevyžádaný) účet a odešla. Její předchozí ignoraci jsem se rozhodli opětovat a účtu nevěnovali pozornost. Když šla potřetí zkontrolovat, zda jsme se již řáčili zaplatit, kontrovali jsme s tím, že ještě odcházet neplánujeme a proč nám tedy přinesla účet. „Měníme směnu a musíme uzavřít pokladnu“ sdělila suše. Kde to jsme?! To nedokáže příjít s něčím jako „Já se omlouvám ale chtěla bych vás poprosit …“? Byli jsme v nejlepším a rozhodně jsme neměli v plánu končit. Zde jsme se ale cítili již tak moc nezvaně, že jsme se rozhodli změnit lokál. Slečna servírka neviděla k účtu v řádové za několik tisíc ani korunu navíc. A to jsem člověk, který v případě plné spokojenosti nemá problém s až 10-15%. Zadarmo však ne.

Když jsme odcházeli, zeptal jsem se na baru jiné slečny, zda je přítomen pan manažer a zda by mi ho mohla zavolat. S pánem (jméno si již nepamatuji) jsme odešli o patro výše k šatně do klidu a popsal jsem mu celý průběh večera. To, jak na nás působil a zdůraznil, že z toho důvodu odcházíme předčasně jinam. Pan manažer se omluvil za to, že nám zkazil večer, ale to bylo v podstatě všechno. Čekal jsem příslib toho, že se pokusí s problémy něco udělat, jakoukoliv snahu nás zdržet déle. Problémy se stávají a když vidím že zpětná vazba padne na úrodnou půdu, rád dám danému podniku ještě šanci. Nic.

Radši budu po zbytek života zlobit. Pokud to totiž v nebi vypadá takhle, moc se mi tam nechce.

Kluby Nebe Praha jsou celkem notoricky známé. V tomto případě je řeč o novém přírůstku z podzimu 2011 - Nebe Praha Václavské náměstí. Nebe Praha Václavské náměstí funguje je oproti zbývajícím (Křemencova a Celnice) také jako restaurace. Krátce před Vánocemi jsem řešil firemní večírek ve formě večeře a předem nespecifikovatelného množství drinků. Jsme malá firma (7 lidí) a sídlíme za rohem od horní části Václavského náměstí. Nebe se tedy nabízelo jako zajímavá varianta. Varovat mně však měla již úvodní telefonická rezervace. Vytáčím číslo, na druhé straně se zvedne sluchátko a ticho. Nenechám se tím rozhodit a čekám. Po pěti sekundách…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : Prostředí hezké, jídlo dobré. Přístup personálu ve stylu "vy jste tu pro nás, ne my pro vás" vám však zkazí chuť.

User Rating: Be the first one !
48

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

One comment

  1. Pingback: Ray Ban Outlet

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...