Home / Recenze / Restaurace Element má elementární problém

Restaurace Element má elementární problém

Tato recenze bude nezvykle stručná.

Jdete na jednání a potřebujete k tomu klidné, relativně tiché prostředí? Vřele doporučuji zajít do restaurace Element na Smíchově. Tyto požadavky jmenovaná restaurace plně splňuje. Je tu teplo, celkem hezké prostředí a vládne tu poměrně komorní atmosféra. Potřebujete k tomu ještě poobědvat? A nedej Bože si představujete ještě milou a vstřícnou obsluhu? Jděte raději do fast foodu. Tam si vás poté, co dorazíte k pultu, alespoň všimnou.

Restaurace Element (bývalá Austria) má jeden handicap. Nachází se v suterénu a z ulice si ji hned tak nevšimnete. Majitelé si zřejmě myslí, že když už člověk najde vchod do nenápadné pasáže a zdolá dlouhé schody do suterénu, mají zákazníka jistého.

Dorazíte tedy k domu, kde Element sídlí. Trošku zapátráte, vejdete úzkým vchodem do pasáže, obejdete výtah, sejdete po dlouhých schodech, zatočíte doleva a za skleněnými dveřmi stanete u baru. Mladá, pohledná servírka před sebou cosi usilovně přerovnává. Stojíte půl minuty, minutu, dvě minuty a ani k vám nezvedne oči. Pokoušíte se ji oslovit s prosbou o volné místo. Nic. Kývnete hlavou na kolegu a vzadu vidíte volný stůl. Bez svolení slečny jdete usednout. Půl minuty, minutu, dvě minuty, čtyři minuty, stále jste neviditelní. A neviditelní zůstanete, i když druhá slečna zčistajasna položí na váš stůl karafu s vodou (to je jediná světlá chvilka celé návštěvy) a bez jakékoliv známky toho, že si vás všimla, opět odejde. Nu což? Tady se asi nenajíme. Jsme neviditelní. A neviditelní zůstáváme, i když opět kolem baru procházíme pryč.

A to je celé přátelé. Co myslíte, máme jim dát druhou šanci?

Restaurace Elementelementclub.cz, Štefánikova 25, Praha

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...