Home / Recenze / V Home Kitchen jako doma

V Home Kitchen jako doma

Málokterá restaurace se může chlubit tím, že se v ní host cítí jako doma. Home Kitchen je na této filozofii od základu postavená. Najdete ji naproti divadlu Kalich v Jungmannově ulici. Neznalého hosta překvapí fakt, že ve skromném prostoru restaurace najde pouhé dva stoly. Jsou to však pořádné stoly z masivu a ke každému se celkem pohodlně vejde i šest lidí. Takže si zařiďte rezervaci. Po sedmé večerní je ale většinou volno.

Nevelký prostor, neomítnuté zdi v kombinaci se dřevem, výhled do kuchyně, absence jídelního lístku – vaří se to, co den a inspirace přinesly a k tomu příjemná a profesionální obsluha. To vše dohromady vás myšlenkově přenese domů na gauč, budete se cítit pohodlně a v očekávání kulinářských dobrot. Nevím jak to máte doma vy ale tady vaří úžasně. Sází na jednoduchou gastronomii, kde se s co nejmenším počtem ingrediencí snaží o to nejlepší. Ve výsledku tak dokážete rozeznat jednotlivé chuťové složky. Vše co vám donesou na talíři má charakter, žádná šidítka.

Za zmínku také stojí zdejší couvert. V mističce donesou kousky domácího rozmarýnového chleba a k němu nabídnou z výběru ochuccených olivových olejů. Ja volím rozmarýnový, mám pro něj slabost.

Těžko lákat na konkrétní z kulinářských zážitků, jelikož pokaždé vaří něco jiného. Každá návštěva je tedy tak spojena s takovým malým překvapením. Alespoň nespadnete do stereotypu, že si ze známého jídelního lístku objednáváte stále to samé…

No a čím to zakončit? Zkuste cheesecake s lehkou polevou z citronu a citronové kůry. Je sladký tak akorát a poleva mu dodá lehkou pikantní citrusovou hořkost. To je ta správná tečka nakonec.

Home Kitchen, Jungmannova 8, Praha 1, www.homekitchen.cz

Málokterá restaurace se může chlubit tím, že se v ní host cítí jako doma. Home Kitchen je na této filozofii od základu postavená. Najdete ji naproti divadlu Kalich v Jungmannově ulici. Neznalého hosta překvapí fakt, že ve skromném prostoru restaurace najde pouhé dva stoly. Jsou to však pořádné stoly z masivu a ke každému se celkem pohodlně vejde i šest lidí. Takže si zařiďte rezervaci. Po sedmé večerní je ale většinou volno. Nevelký prostor, neomítnuté zdi v kombinaci se dřevem, výhled do kuchyně, absence jídelního lístku - vaří se to, co den a inspirace přinesly a k tomu příjemná a…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Summary : V Home Kitchen se skutečně budete cítit jako doma.

User Rating: Be the first one !
80

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...