Home / Recenze / Wine Food Market, velký kus Itálie pod jednou střechou

Wine Food Market, velký kus Itálie pod jednou střechou

V našem hlavním městě se dá nalézt mnohé, když víte, kde hledat. Někdy ovšem najdete i to, co hledáte, někde, kde byste to vůbec nečekali. Podobně jsem před rokem přišel já k unikátnímu projektu s názvem Wine Food Market.

Má první zkušenost byla na Strakonické ulici. Zde, přes ulici od fastfoodu kam denně zavítá mnoho strávníků, kteří nemají ani ponětí, jak kvalitně by se mohli najíst o kousek vedle, se nachází malebná tržnice italského stylu. Hned pro začátek se vyskytl jeden problém – ve které části Wine and Food si vybrat? Pravá italská rosticceria, masný gril, rybárna, italská pasta, či nějaké maso? Vybral jsem si tedy mé oblíbené, nýbrž v České republice ne moc dobře připravované Lasagne. S lístečkem jsem si zašel k baru, kde jsem si objednal citronovou a bezinkovou limonádu.

Po krátkém čekání se můj gastronomický zážitek začal teprve opravdu rozvíjet. Stály přede mnou na první pohled ty nejlépe vypadající lasagne, jaké se kdy v našich „pseudoitalských“ restauracích připravovaly. Po prvním soustu následovalo druhé, třetí, čtvrté a lasagne byly fuč. Za dobu, kdy hodnotím jednotlivé restaurace, ač mají názvy sicilské mafie, architektonických zázraků starověkého Říma, anebo se jednoduše neštítí dát si do názvu Italského dona, přičemž kuchař neviděl kuchyni Apeninského poloostrova ani z jedoucího vlaku, jsem nikdy nenarazil na tak výraznou chuť jednotlivých surovin, které však vytvářejí dokonalou harmonii chutí.

Lasagne ala Bolognese, Wine Food Marker

Lasagne ala Bolognese, Wine Food Marker

Po dlouhé době jsem neměl na talíři těstovinové pláty na rajské omáčce s mraženou mrkví velikosti švába a chutnajícího stejně tak. Žádný rozpuštěný eidam, nýbrž kvalitní aromatický parmezán a bešamelová omáčka, za kterou by si pan kuchař zasloužil řád zlaté vařečky prince Radovana.

V konceptu této restaurace nezapomněli ani na kvalitní pití. Jak citronádě, tak i bezinkové a ananasové limonádě se nedá nic vytknout. Součástí trhu je i nákupní zóna, ve které se dá sehnat snad všechno, co by si pravá Itálie v kuchyni zasloužila. Výborným typem na večeři je kupříkladu zajít koupit pár plátků výborně parmské šunky, vaničku sušených rajčátek, bagetku a dobrý sýr, s jehož výběrem personál ochotně a hlavně odborně pomůže. Z velkého množství kvalitních vín se nám poněkud zatočila hlava, inu vítejte ve Wine and Food.

Na závěr bych rád dodal pár posledních vět. Tato recenze může působit jako reklama. Bohudík, kritika může být i pozitivní a Wine and Food si zaslouží naší pochvalu. Naši návštěvu jsme zopakovali několikrát, jen tak pro jistotu, a pokaždé jsme byli spokojeni jako poprvé.

V našem hlavním městě se dá nalézt mnohé, když víte, kde hledat. Někdy ovšem najdete i to, co hledáte, někde, kde byste to vůbec nečekali. Podobně jsem před rokem přišel já k unikátnímu projektu s názvem Wine Food Market. Má první zkušenost byla na Strakonické ulici. Zde, přes ulici od fastfoodu kam denně zavítá mnoho strávníků, kteří nemají ani ponětí, jak kvalitně by se mohli najíst o kousek vedle, se nachází malebná tržnice italského stylu. Hned pro začátek se vyskytl jeden problém – ve které části Wine and Food si vybrat? Pravá italská rosticceria, masný gril, rybárna, italská pasta, či…

Review Overview

Jídlo
Prostředí
Obsluha
Celkový dojem

Super

Summary : Velmi dobře připravené italské speciality v originálním prostředí tržnice. Někdy si však při čekání na jídlo či nápoje trochu počkáte.

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
71

About Michael

Mé jméno má sice německo polský původ, gastronomicky, se rozhodně nekloním k Eintopfu, nebo Bigosu. Mému srdci je nejblíže La Cucina Italiana, šťavnaté burgry, ale i tradiční kuchyně dálného východu. A co mě přimělo gastronomicky kritizovat? Vyrůstání v České republice. Naše kuchyně je totiž úžasná v jedné věci, cokoliv se dá usmažit, patří na naše jídelní lístky a na čemkoliv je cenovka akce, na tom si chceme počvachtat.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...