Home / Recenze / Nenechte se utáhnout na vařené nudli

Nenechte se utáhnout na vařené nudli

Člověk by řekl, že v oblasti dovozu jídla (domů, do kanceláře, kamkoliv…) není pro inovace prostor. Většinou je realizován zavedenými restauracemi, které rozvoz doplnily jako službu navíc pro své zákazníky. Relativně nedávno začal na novém pojetí rozvozu jídla pracovat startup jménem TudleNudle. Ano, startupy nemusejí být nutně jen o technologiích a internetu.

Vyzkoušeli jsme ho několikrát, abychom byli ve svém subjektivním názoru co nejvíc objektivní.

Jak název napovídá, TudleNudle se specializuje primárně na nudle. Krátce po spuštění však rozšířil nabídku také o saláty, dezerty a oblíbenou pizzu. První věc, která zákazníka při telefonní objednávce překvapí, je operátorka. Na milou, ochotnou a přátelskou nejste u objednávky dovozu jídla určitě zvyklí. Tahle Vás navíc hned při druhé objednávce pozdraví křestním jménem. Celá objednávka vám tak ve výsledku bude připadat jako pohodový rozhovor s oddanou kamarádkou, která je ochotná vám do práce dovézt oběd. Máte-li velký hlad, za příplatek devět korun dostanete extra velkou porci. Důležitá informace – doprava je zdarma. Zdarma je údajně také celá objednávka, pokud vám nedorazí do slibované hodiny. Sice dodání v jednom případě trvalo hodinu a deset minut, ale neměli jsme to srdce na tomto trvat.

Jídlo vám dorazí ve stylové krabičce. V té najdete již příliš nestylovou plastovou nádobu se samotným jídlem, bonbónek (občas bohužel chyběl) a párátko. Pokud preferujeté hůlky, poproste si o ně u operátorkuy.

Ve dvou případech jsme chtěli vyzkoušet Bolognese (je to dobrá srovnávací varianta), bohužel v obou případech ji nebylo možné objednat – prý z důvodu výpadku dodavatele. Tak jsme postupně vyzkoušeli Pollo, Maiale a Khao Soi. A jak je to s kvalitou? Nečekejte zázraky jako z pravé thajské. I přesto se však dobře najíte. Nudle není dobré jíst přímo z dovezené krabičky. Omáčka se udržuje na dně a horní část nudlí je na suchu, proto si je raději vyklopte do porcelánu.

I přes to, že jsme nebyli gastronomicky vyšvihnuti k nebesům, nás celá ta omáčka okolo hodně bavila. Minimálně z tohoto pohledu můžeme TudleNudle s klidným svědomím doporučit.

TudleNudle, www.tudlenudle.com

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...