Home / Články / Den, kdy jsem byl v Home Office naposledy

Den, kdy jsem byl v Home Office naposledy

Kdybych tento příspěvek psal o pár týdnů dříve, vypadal by jinak. Před pár týdny jsem do Home Office v OC Nový Smíchov na pražském Andělu chodil celkem často. Potěšilo mne, že v tomto nákupním centru konečně vznikla alternativa ke všem ostatním rádoby „kavárnám“ a restauracím co tu byly doposud. A velmi mne potěšilo, že tu jako kávu měli konkrétně Doubleshot. Byl to pro mne ideální pracovní spot. Jo a celkem dobře tu vaří. Jenže ne všechno zlato se třpytí.

Co mě trápilo již dříve, byla kolísající kvalita kávy. Miluji Flat White, jenže ten tu bohužel neumějí. Ne, Flat White jako double espresso macchiato zkrátka chutnat nemá a nesmí. Abych byl přesný: ten flat white připomínal pravý flat white asi v jendom případě ze tří. A to je opravdu zoufalý výsledek.

Dále jsme si všiml toho, že obsluha někdy super ale jindy otrávená a nepříjemná. Navíc poslouchat jako host jejich rozhovory a problémy není nic příjemného.

Poslední návštěva to dorazila nadobro. Home Office (jak již název napovídá) má svým hostům připravit příjemné místo k práci či pro pracovní schůzku. Při poslední návštěvě tomu tak rozhodně nebylo. Netečná a otrávená slečna na kase. Neuvěřitelný hluk (hlasitá hudba, lidi, …). Obsluha a pan provozní, kteří přes půl podniku řeší, co mají a nemají nakoupit, protože je to moc drahé. Evidentně porouchaná myčka nádobí, která celou doby vydávala klapavý zvuk. Celkově nepříjemná a nepohodová atmosféra. Než jsem vypil svou kávu a dojedl sendvič, měl jsem dva příchozí hovory. Kvůli oběma jsem musel vyjít ven mimo prostor kavárny (do obchodního centra) jelikož mne protistrana neslyšela.

Omlouvám se všem přátelům, kterým jsem ze začátku Home Office doporučil. Už tam nechoďte.

HOME OFFICE je kavárenský provoz s optimistickou náladou a dobrými skutky. Jeho posláním je přinášet radost a zlepšovat kvalitu každodenního života. HOME OFFICE je místo, kde můžete pracovat i odpočívat. K tomu se vám dostane dobrého jídla a pití, z těch nejlepších ingrediencí… vše v příjemné domácí atmosféře.

Tento text, který Home Office uvádí na svém webu má do reality daleko.

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...