Home / Test / Test: Damejidlo.cz

Test: Damejidlo.cz

Ještě nedávno rozvozům z restaurací kralovala pizza, která byla pro tento typ stravování typická. Nic proti pizze, ale za chvíli se přejí. Naštěstí si domů či do kanceláře nemusíte objednat zdaleka už jen placatou Itálii. Z toho důvodu jsme si vzali na paškál DámeJídlo.cz, které v této oblasti vyšlapalo novou dlážděnou cestu. Abychom službu otestovali důkladně, vyzkoušeli jsme si několik objednávek z různých kuchyní.

Dish {fine burger bistro}

Pro začátek jsem na to šel fikaně. Burger z Dishe je sázka na jistotu, a zajímalo mě tedy, jaký vliv co do chutě a kvality bude mít obecně objednávka na dálku a následný převoz přes centrum Prahy. Z nabídky jsem si vybral tu největší klasiku, a to Dish burger (120g hovězího masa s cheddarem, slaninou, dish kečupem, aioli z pečeného česneku, nakládanou okurkou a salátem). Když to teď píšu, dostal jsem na něj chuť… K burgru mám rád domácí hranolky, proto mě překvapilo, že Dish přes DameJidlo přílohy nenabízí. Na druhou stranu mě zmátlo, že konkrétně u Dish burgeru jsou na produktové fotce hranolky vyfocené. Doufal jsem tedy, že přijedou spolu s ním.

Dish Burger

Dish burger v nabídce damejidlo.cz

  • Přibližný čas doručení (na webu): 50 – 70 minut
  • Čas doručení potvrzený SMS: do 75 minut
  • Reálný čas doručení? 105 minut
Dish Burger

Dish Burger ve stylové krabičce těsně po doručení.

Jak je vidět, doručení se oproti původně plánované době značně protáhlo a to konkrétně o půl hodiny. Po více jak hodině a půl čekání jsem s nervozitou zavolal na (trefně nazvanou) „hladovou linku“. Slečna byla velmi milá a slíbila, že se za chvíli ozve podrobnostmi zpět. Za pár minut se tak stalo s příslibem, že je kurýr u mě za pět minut.

Měl jsem hlad, takže jsem po kurýrovi hladově skočil a papírovou tašku uzmul jak lidoop trs banánů. Burger dorazil ve stylové papírové krabičce a světe div se, stále teplý. Ne hodně, ale teplý tak akorát, abych se do něj mohl s chutí a hladem rovnou pustit (tedy až po pár minutách photoshootingu).

V tašce jsem bohužel kromě krabičky burgeru nenašel nic jiného (tolik k těm hranolkám).

Nejvíce jsem se bál toho, co v krabičce po dovezení najdu. Burger byl trochu spláclý, aby se do krabičky vešel, díky tomu nevypadal tak fotogenicky jako na fotce z webu. Všechno bylo ale na svém místě a celkově držel tvar. Hovězí maso bylo pěkně šťavnaté a celkový chuťový dojem byl perfektní.

Celková cena: 248 Kč (179 Kč burger + 69 Kč doprava)

Dish, www.dish.cz, Římská 29, Praha 2

NEB.O

Druhý den jsem dostal chuť na lehčí asijské jídlo a rozhodl jsem se vstoupit do dosud neprobádané vody. Z dostupných rozvozů mi nejvíce voněla nabídka vietnamské restaurace NEB.O v Perlovce. Jako předkrm jsem si vybral smažené závitky Nem ran Rolls (vepřové mleté, sojové klíčky, cibule, zelí, skleněné nudle, mrkev, sladko-kyselá omáčka) a jako hlavní jídlo Bo Xao Ngot (hovězí maso, rýže, citronová tráva, limetkové listy, máta, cibule, ledový salát, bazalka).

Bo Xao Ngot v nabídce damejidlo.cz

Bo Xao Ngot v nabídce damejidlo.cz

  • Přibližný čas doručení (na webu): 60 – 80 minut
  • Čas doručení potvrzený SMS: do 75 minut
  • Reálný čas doručení? 87 minut
NEB.O

Asijská zásilka z restaurace NEB.O

Zásilka se opět trochu spozdila (a to je to autem čistého času 6 minut) ale do limitu 15 minut mé tolerance se to vešlo. V dorazivší papírové tašce byly k nalezení tři  papírové krabičky, malý salátek, zálivka k závitkům a to nejdůležitější: dva páry hůlek (a plastové vidličky pro ty méně šikovné). Tedy kompletní výbava. Oproti burgeru bylo jídlo o něco vlažnější. Přesně na hranici toho, kdy bych uvažoval o doohřátí v mikrovlnce. Za závitků jsem si na zadek nesedl, chutnaly tak nějak průměrně dobře (v tomto ohledu porovnávám a navždy budu s Pho Vietnam na náměstí Jiřího z Poděbrad). Oproti tomu Bo Xao Ngot jsem si užil. Chutnalo to dobře, maso bylo šťavnaté a kombinace čerstvých bylinek udělala slušnou parádu.

Celková cena: 329 Kč (169 Kč hlavní jído, 80 Kč závitky, 49 Kč doprava, 35 Kč obaly)

NEB.O, www.neborestaurace.cz, Perlová 10, Praha 1

Pizza Metropol

Sice jsem původně neměl v plánu objednávat jakoukoliv Itálii, ale nakonec jsem podlehl. Měl jsem opravdu velký hlad a Pizzerie Metropol si mě získala rychlým dovozem do 60 minut. Z nabídky jsem si objednal Tagliatelle con panna e salmone (Tagliatelle s čerstvým lososem a smetanou) a bohužel (letní dieta) nešlo odolat Tiramisu.

Tagliatelle s čerstvým lososem a smetanou v nabídce damejidlo.cz

Tagliatelle s čerstvým lososem a smetanou v nabídce damejidlo.cz

  • Přibližný čas doručení (na webu): do 60 minut
  • Čas doručení potvrzený SMS: do 60 minut
  • Reálný čas doručení? 59 minut
Pizza Metropol

Italská kuchyně a něco na probuzení.

V tomto případě mne překvapily dvě věci. První, že objednávka dorazila přesně na čas. Druhá, že jsem v zásilce dostal zeleninový salát zdarma. Příjemné. Z těstovin jsem si na zadek nesedl, ale nebyly špatné. Losos byl měkký, šťavnatý, jen ty těstoviny po cestě asi trochu došly, mohly by být uvařeny méně. Na druhou stranu překvapilo tiramisu, které patří do skupiny těch lepších, které jsem zatím v pražských restauracích měl možnost ochutnat – a to i s odpuštěním toho plastového kelímku. Super.

Celková cena: 315 Kč (151 Kč tagliatelle, 56 Kč tiramisu, 48 Kč Red Bull, 60 Kč obaly a dovoz)

Pizza Metropol, www.pizzametropol.cz, Radlická 117, Praha 5

Tak, a pojďme si to dát do kupy. Nejvetší problém, který se projevil, je zdržení objednávek na cestě. Osobně bych byl radši, kdyby mi restaurace do SMS raději napsala čas o 15 minut delší a dovezla to dříve, než naopak. Co se jídla týče, zde to má plně v rukou klient, na základě rozhodnutí odkud si objedná. V tomto jsou hodně užitečné recenze ostatních zákazníků. Zákaznická podpora je super, Anička Vám vždy zpříjemní den 🙂 a to nejdůležitější, vše vždy dorazilo (co se kvality týče) tak, jak mělo.

Máte vlastní zkušenosti s rozvozy? Napiště nám do komentářů.

 

About Matthew

Považuji se za beznadějného gastrofila, gastrokritika, milovníka dobrého jídla, vína a kvalitní kávy. Jsem háklivý především na neprofesionální obsluhu a špatně fungující servis jako takový. Mám slabost pro italskou, thajskou a francouzskou kuchyni. I když kromě hub na všechny způsoby fandím téměř každému dobrému jídlu.

Zaujal vás tento článek? Máte k němu co říct? Napište...